Modelová železnice ve Faaku am See v Korutanech (Modellbahn Paradies)

 

U známého jezera Faak v Korutanech je téměř po celý rok otevřena stálá expozice modelové železnice v měřítku H0. Největší soukromou miniaturní železnici Rakouska vybudoval po více jak deseti tisíci hodin práce jediný modelář v rekordním čase pouze několika let. Celý model nabízí 170 lokomotiv, 900 vagonů a více než 700 metrů kolejí. V provozu lze vidět vlaky tažené lokomotivami Taurus Rakouských spolkových drah nebo třeba soupravu Thalys. K vidění je menší sbírka lokomotiv a vlaků zahrnující takové legendy jako TEE nebo první lokomotivu Adler Bavorských královských drah, která táhla historicky první vlak na území Německa mezi městy Norimberk a Fürth.

Provoz na tratích zajišťuje autoblok vlastní konstrukce majitele, během naší návštěvy byl provoz na tratích bez problémů. Celou expozici doplňuje světelná show, která zajišťuje střídání dne a noci, doplněná o zvukové efekty obstarávající efekty při různých událostech. Návštěvníci mohou ovládat pomocí několika tlačítek zvukové generátory a světýlka na modelu, rozblikají se tak hasiči v akci nebo rozezní kostelní zvon nad malebnou vesnicí.

Výstava se nachází poblíž nedalekého nádraží Faak am See (dálnice směr na Villach), v ulici Marktplatz 1. Platí se vstupné 5 € pro dospělého. Na místě si lze zakoupit DVD o stavbě železnice, jejím provozu a nedalekém okolí Faaku.

vzdálenost z Prahy: více než 500 km (přes 6 hod)
 
Všechny obrázky z Modellbahn Paradies ve Faaku am See, pouze obrázek vlevo dole budova nádraží Faak/See.