O stránkách

Stránky modelova-zeleznice.wz.cz vznikly na konci roku 2002 jako zcela amatérský, neziskový projekt s cílem nabídnout svým návštěvníkům hodnotné informace ze světa malé i velké železnice. Zprostředkovat zkušenosti ostatním, pomoci vyhledat nejbližší obchod s modelářskými potřebami či informovat o konající se výstavě jsou jen některé z mnoha snah těchto stránek, které si dali autoři těchto stránek při jejich tvorbě. Na českém trhu panuje nedostatek literatury a informací z "našeho oboru" v českém jazyce a navíc za rozumnou cenu, my chceme tento problém alespoň trochu pomoci vyřešit. Dalším problémem je, že z nějakého záhadného důvodu se nechtějí někteří modeláři podělit s ostatními se svými zkušenostmi a normální zájemce o tuto problematiku je odsouzen k tápání a později i k opuštění tohoto pěkného koníčka z nedostatku informací a podpory, chceme se podělit s ostatními modeláři a všemi zájemci o železnice alespoň s našimi zkušenostmi a doufáme, že si své zájemce  najdou. Jako další důležitý cíl se jeví podpora a propagace nejen tohoto nádherného koníčku, ale i železniční dopravy u nás, neboť každým rokem lze pozorovat kvalitativní zlepšení služeb na české železnici a to je pro nás pro všechny jenom dobře.

Každý rok se snažíme vylepšit náš záběr, v loňském roce to byl například bazar, přibyla sekce reportáže, průběžně doplňujeme odkazy a přehled obchodů. Letos jsme provedli drobnou změnu designu, přidali knihu hostů a plně interaktivní verzi bazaru. Naším hlavním cílem je vyřešit problém s hostingem, neboť informací stále přibývá, ale místo na serveru rapidně klesá.

V minulém roce došlo k upevnění pozice mezi ostatními železničními servery na českém internetu zabývajícími se modelařinou nebo skutečnou železnicí. Pohybujeme se v první desítce serverů o železnici, návštěvnost se přehoupla přes 50 unikátních návštěv denně s více jak 150 přístupy denně, což je vzhledem k takto relativně úzce zaměřené oblasti vskutku mnoho. Rádi bychom vám, návštěvníkům, chtěli poděkovat za vaši přízeň při návštěvě těchto stránek a přejeme vám další příjemné chvíle strávené na těchto stránkách a mnoho úspěchů a radosti s vaší modelovou železnicí.

Autoři

Pokud nás podpoříte a na vaše stránky umístíte naše ikonku společně s odkazem
(http://www.modelova-zeleznice.wz.cz), budeme velmi rádi. Děkujeme.